Chrysler CLub Czechoslovakia

Klub majitelů a příznivců aut značky Chrysler

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Historie značky Chrysler Historie značky Chrysler VII.

Historie značky Chrysler VII.

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Expanze do Evropy

V šedesátých letech Chrysler expandoval do Evropy -  dosažením  většinového podílu ve skupině British Rootes Group v roce 1964, ve francouzské firmě Simca a španělském Barreirosu vytvořil divizi Chrysler Europe.

Pro skupinu Rootes bylo jedním z výsledků tohoto převzetí uvedení vozu Hillman Avenger v roce 1970 (krátce se prodával v USA jako Plymouth Cricket), který se prodával v Británii po boku modelů Imp a Hunter s motorem vzadu. V roce 1970 se bývalá skupina Rootes dostala do vážných finančních potíží. divize Simca a Barreiros  úspěšnější, nicméně nakonec byly různé postupně přicházející problémy  nepřekonatelné a firma měla z těchto podniků jen velmi malý zisk. Chrysler prodal tento majetek firmě PSA Peugeot Citroën v roce 1978, která posléze prodala britské a španělské výrobní linky francouzskému Renaultu.

Více úspěšnější bylo ve stejné době, kdy firma pomáhla tvořit trh muscle cars v USA, uvedení  silniční verze firemního  Hemi motoru úpravou motoru závodního, a pak tím, že představila legendární řadu cenově dostupných ale vysoce výkonných vozidel, jako byly Plymouth GTX, Plymouth Road Runner, a Dodge Charger. Závodní úspěchy několika z těchto modelů na okruhu NASCAR přispěly ke znatelnému zvýšení  reputace konstrukčního oddělení společnosti.


 

Zdroj: www.wikipedia.org


Last Updated on Sunday, 30 November 2014 00:52  
Partner klubu
Partner klubu
Banner
Partner klubu
Banner

Main menu

Login/Logout

Thursday, 26 May 2022

Today`s name-day (Czech)

Yesterday: Viola Today: Filip Tommorrow: Valdemar