Chrysler CLub Czechoslovakia

Klub majitelů a příznivců aut značky Chrysler

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Historie značky Chrysler Historie značky Chrysler I.

Historie značky Chrysler I.

Email Tisk PDF

logo chrysler_btm
Prvopočátky

Firmu Chrysler založil Walter Chrysler 6. června 1925, kdy se společnost Maxwell Motor Company (zal. 1904) reorganizovala a vznikla firma Chrysler Corporation.

Walter Chrysler byl původně v roce 1920 najat do nepříliš prosperující společnosti Maxwell-Chalmers, aby převzal a přepracoval problémové operace v této společnosti (po podobné záchranné akci v automobilce Willys).


Na konci roku 1923 byla výroba automobilů Chalmers ukončena.

V lednu 1924 Walter Chrysler představil svůj první automobil. „70“ byl 6-válec, měl poskytovat zákazníkům moderní, dobře navržené auto, za cenu více přijatelnou, než by se dalo očekávat. (Prvky tohoto vozu lze dohledat zpět až k prototypu který byl vyvíjen ve firmě Willys v době, kdy tam pracoval W.Chrysler).

Inženýrské inovace

Původní Chrysler z roku 1924 měl karburátor se vzduchovým filtrem, motor s vysokým kompresním poměrem, plně tlakovým mazáním a olejovým filtrem, a to v době, kdy většina aut ještě jezdila bez všech těchto funkcí. Mezi novinky v prvních letech své existence zařadil i sériově vyráběné hydraulické brzdy pro všechna čtyři kola, systém téměř úplně navržený Chryslerem s využitím patentů přihlášených  Lockheedem. Chrysler byl průkopníkem uložení motoru pomocí pryžových dílů (silentbloků)vedoucímu ke snížení vibrací, montáže odlehčených ložisek a přesným zpracováním a dofinišováním hřídelí.

Chrysler také vyvinul  kolo se zpevněnými okraji, jehož cílem bylo udržet pneumatiku po defektu na ráfku. Tento bezpečnostní prvek byl nakonec přijat v celém světě automobilového průmyslu.

Cesta moderních technických řešení a testování, která byla na auta Chrysler Corporation aplikována, pomohla firmu vynést na druhou pozici v prodejích v USA v roce 1936 - na pozici, kterou značka naposledy obsadila v roce 1949.Zdroj: www.wikipedia.org

Aktualizováno Sobota, 29 Listopad 2014 22:56  
Partner klubu
Partner klubu
Banner
Partner klubu
Banner

Hlavní nabídka

Přihlášení / Odhlášení

Čtvrtek, 13 Červen 2024

Svátek má:

Včera: Antonie Dnes: Antonín Zítra: Roland