Chrysler CLub Czechoslovakia

Klub majitelů a příznivců aut značky Chrysler

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Novinky z Chrysleru Novinky z Chrysleru Jeep vs. Land Rover - kdo první s 9st.automatem?

Jeep vs. Land Rover - kdo první s 9st.automatem?

Email Tisk PDF

jeep logoJeep a Land Rover spolu soupeří o světové prvenství v použití automatické 9.stupňové převodovky.

Zatímco Land Rover plánuje nákup převodovky přímo od ZF, Chrysler si vyrábí svoji vlastní nazvanou 948TE, která je založena na typu ZF 9HP v továrně Kokomo.
První výrobní linka již dle informací vyrábí pilotní sérii, druhá linka by měly být spuštěna ve druhé polovině roku 2013; náběh třetí výrobní linky je plánován na podější dobu. Výrobní kapacita první linky je dle oznámení Chrysleru 100 000 převodovek ročně, což ale není dostatečný počet pro Jeep Cherokee model 2014 a další vozy střední třídy. Teprve druhá linka s plánovaným počtem 800 000 převodovek za rok by měla plně pokrýt potřeby pro model Cherokee a další modely od Chrysleru.

Zatím to spíše vypadá na prvenství pro Land Rover, zejména po premiéře jeho vozu s touto převodovkou v Ženevě. Pokud se jim to povede, tak se samozřejmě nezapomenou pochlubit, že oni byli tím prvním výrobcem na světě používajícím 9.stupňovou automatickou převodovku. Nicméně novinářská veřejnost poté zřejmě pochválí i Jeep, že používá stejnou převodovku jako Land Rover což jej postaví do role seriózního výrobce za kterého se sám Jeep považuje.

Řez 9.stupňovým automatem - na proklik původní velikost:

HP9

Zdroj: www.allpar.com

 

 

 
Partner klubu
Partner klubu
Banner
Partner klubu
Banner

Hlavní nabídka

Přihlášení / Odhlášení

Sobota, 13 Duben 2024

Svátek má:

Včera: Julius Dnes: Aleš Zítra: Vincenc